Davetiye Siparişinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde o kadar çok davetiye siparişi verebileceğiniz modeli var ki, düğün gibi karmaşık ve asla hazırlıkları tam olarak bitmeyen bir etkinlik için hemen her noktada olduğu gibi vaktinizi çokça alacak bir alışveriş halini alması neredeyse kaçınılmaz. Arasında kaybolabileceğiniz kadar çok çeşit barındırıyoruz ve bu ürünleri ciddiye alan hemen her mağazada da durum böyle. Eğer ki yeterli vaktiniz ve çevrenizde bu konu ile ilgili iyi bir iş yeri olduğunu düşünüyorsanız tabi ki fiziksel olarak gidip beğenmeniz ve sipariş vermeniz çok daha avantajlı diyebilirdik! Tabi şu iki durumu tecrübe etmeseydik:

  • Mağazamıza gelen müşterilerimizden edindiğimiz tecrübe ise bir çok çiftin web sitemizden beğenerek geldikleri ve görmek istedikleri ürünün yanı sıra diğer yüzlerce modeli de incelemesine rağmen yine davetiyeland.com üzerinden ilk beğendikleri ürüne geri dönerek sipariş vermeleri.
  • Mağazamızdaki binlerce ürünü inceledikten sonra karar veremeyip ‘Ben yine web sitenizden modellere bakmak istiyorum, burada kafam çok karıştı’ şeklindeki dönüşleri…

Aslına bakarsanız bu sizin tecrübe etmeniz gereken bir durum ve yine de fiziksel olarak ürünlerin görülmesi mümkün ise bu çok daha iyi olur.

Bu yazımızda bu stresli süreçte yeterli vakti olmayan veya çevresinde iyi bir mağaza bulunmadığından web üzerinden sipariş vermek zorunda olan çiftlerimize dikkat etmeleri gereken, kendimizce uygun bulduğumuz tavsiyelerimizi ileticeğiz.

  1. Online alışverişinizde kredi kartı bilgilerinizi paylaşacaksanız, yani kredi kartı ödemesi yapacaksanız mutlaka web sitesinin https://alanadı.com şeklinde olması burada önemli. Buraya dikkat! http değil https olması gerekliliği, bu 2 taraflı etkileşim olan internetin bilgi akışının her iki yönde de yüksek güvenlikli şifreleme ile iletildiği anlamına gelir. Yani Güvenlik! Önemli.
  2. Unutulmamalıdır ki bu tip ürünler kişiye özel üretilen mallar statüsüne girer ve iade – değişimi kanunen de zorunlu değildir. Bu nedenle ürün dikkatlice incelenmeli varsa tüm hassasiyetlerinizin cevapları satıcıdan alınmalıdır. Ebat, ürün görseli – ürün uyumu (özellikle renk), ürün resimlerinde görünmeyen kısımları…
  3. Sipariş formlarını doldururken imlaya dikkat etmeniz ve tüm bilgilerinizi eksiksiz girdiğinizden emin olmanızdan çok çok daha önemli olan şey ise bu bilgiler ile hazırlanmış bir baskı taslağının onayınıza sunulması. Bu nokta çok önemli! Hemen her üretici baskı taslağı kontrolünün sizin tarafınızdan yapılmasını ve onay vermenizi isteyecektir ( En azından işini ciddiye alan tüm firmalar… ). Bu noktada unutulmamalıdır ki, onay verdiğiniz taslağın sorumluluğu size aittir ve iyi ki de öyledir. Aksi halde hataların oluşması kaçınılmaz. Mutlaka baskı taslağının onayınıza sunulmasını isteyiniz!
  4. Numune talebi. Beğendiğiniz ürünün numunesini kargo yolu ile isteyebilirsiniz. Ancak bazı firmalar bu yönde numune iletse bile ne yazık ki iş akışı nedeni ile bu tüm firmalar için geçerli değil. Doğrusu düşük kaliteli ürünlere sahip yüksek trajlı baskı üzerinde çalışan firmalar numune gönderimi gerçekleştirebiliyor. Numune gönderen bir firma iyi kalitede ürün çıkarıyor demek biraz zor malesef.
  5. Doğal resimler. Ürün görselleri sizi yanıltmasın pazarlamanın gereği olarak ürün resimleri iyi bir açı ve iyi bir ışık altında ve hatta bazen efekt kullanılarak çekici hale gelebilir. İncelediğiniz resimlerin aynısını kendinizin de çekebileceğini düşünmüyorsanız satıcıdan doğal amatör fotoğraf isteyebilirsiniz. Zira kendi web sitemiz üzerindeki bir çok talep gören ürün için amatör resimlerimiz site üzerinde de yayınlanıyor. Hatta bazı ürünler için katalog fotoğraflarını yüklemiyoruz… ( Zaten binlerce ürüne sahibiz. Neden yanıltıcı bir resim ile bir modeli hak ettiğinden farklı gösterelim ki…)
  6. Alışveriş yapmak istediğiniz firmanın sosyal hesaplarını ve şikayet yorumlarını inceleyerek güvenirlik konusunda daha net olabilirsiniz. Şuna asla inanmayın 5 yıldız üzerinden 5 yıldız! Bu gerçekçi olmayan ve hayatın akışına ters bir durum. İyi bir firmanın müşteri yorumları her zaman 4’den büyük 5’den de küçük olur! … ve firma hakkında yorum yapan kişi sayısı da yüksek olmalı. 5-10 kişi müşteri yorumu yaptı ise firma kendi kendine yorum bırakmış olabilir. Ayrıca bu yorumlar sitenin kendisinde değil siteden bağımsız sosyal ağlarda veya 2. – 3.  taraf web sitelerinde bulunmalı. Örn: Facebook Yorumları‘mıza bir göz atabilirsiniz…

Şimdilik bu kadar. Çok da fazla uzatarak canınızı sıkmak istemedik…
Mus mutlu birliktelikler 🙂