Gelin Makyajının Olmazsa Olmazları 10 kural

Düğününüzde kusursuz görünmek hakkınız!
Adım adım sizi o özel gününüze hazırlayacak bu bilgilerle sorunsuz, stressiz ve muhteşem bir gün sizi bekliyor.

1 – Zamanı İyi Ayarlamak

Panik yaşamamak için hazırlanma sürecinize daha fazla zaman bırakın. Mesela makyajınızın 1 saatte biter diye düşünüyorsanız fazladan 30 dakika daha hesap edin. Son dakikada oluşabilecek aksiliklere karşı tedbir almış olursunuz.

2 – Rötuş Malzemeleriniz için küçük bir çanta

Düğünden önce ve düğün anında minik rötuşlar yapmak için küçük bir makyaj çantası hazırlayın. Transparan pudra, birkaç mendil, allık ve rujunuz mutlaka olmalı

3 – Doğal Tonlarda Oje kullanın

Düğün gününüzde koyu renk ya da parlak bir oje gelinliğinizden dikkat çalacaktır. Beyaz tenli olanlar ince bir pembe cilayı tercih edebilir. Buğday tenli olanlar sıcak bej tonlarında oje kullanabilir. Koyu tenliler ise beyazımsı renkleri kullanabilirler.

4 – Suya Dayanıklı bir Maskara

O mutlu gününüzde bir iki gözyaşı mutlaka dökülecektir. Bu yüzden kullanacağınız maskara da çok önemli.
Takma kirpik kullanıp kullanmamak size kalmış ama kirpiklerinize hacim veren ve suya dayanıklı maskara kullanmanız gerekiyor.

5 – Işıltılı bir Cilt parlak ciltten daha iyi

Evet Aydınlık cilt sizi sağlıklı gösterecek ama fotoğraflarda yüzünüzün ışıl ışıl olmasını istemezsiniz. Parlaklığı kontrol edebilmek için alın, burun kenarlarına ve çeneye toz ya da yarı saydam pudra kullanın. Gözleri aydınlatmak için iç köşelerde ve kaş kemiği altına da aydınlatıcı kullanabilirsiniz.
Ardından, sadece şakaklar ve elmacık kemiklerine yumuşak, parlak bir aydınlatıcı uygulayın ve fotoğraf çekinmeye hazırsınız.

6 – Farklı Makyaj Teknikleri Denemeyin

Düğün gününüzde değişik makyaj stilleri denemeyin. Her zaman başarılı olan; ışıltılı bir ten, pembe yanak ve dudaklar son olarak gözlere biraz vurgu yeterli olacaktır. mesela eyelinerı kirpiklerin önce tabanlarına sonra üstüne sürerseniz gözleriniz daha büyük gözükecektir.

7 – Göz Altlarınızı Aydınlatın ve Son Dakikada Oluşan Pürüzleri Gizleyin

Fondoteninizi sürün sonra göz altı halkalarını kapatmak için gözlerin iç köşelerinden başlayarak kremsi bir göz altı kapatıcısını dışarı doğru sürün. Cildinizde karanlık görünen yerlere parmak ucunuzu kullanarak minik minik baskı yapın. Göz altı kapatıcısının kalıcı olmasını istiyorsanız, transparan pudra ile göz altlarınızın üstünden geçebilirsiniz.

8 – Makyajınız Kalıcı olsun

Düğün gününüz koşturmaca ile geçecek. Düğünde her fotoğrafta, selfie çektiğinizde ve videoda makyajınızın pürüzsüz ve düzgün görünmesini istersiniz. Bunun için mutlaka yüzünüz ve göz kapaklarınızda makyaj bazı kullanın. Cildinizi temizledikten ve nemlendirdikten sonra makyaj bazını ince ince yüzünüzün her yerine uygulayın. Dudaklarınıza da baz kullanabilirsiniz ruju daha sonra sürün. Bu adım ürünü dudaklarınıza sabitliyor ve gerçekten mükemmel bir görünüm sağlıyor.

9 – Mutlaka Prova Yapın

Genelde gelinler düğün günlerinde profesyonel bir makyözle çalışıyor zaten fakat sizi ve tarzınızı anlayan birini bulabilmek için, düğünden önce birkaç farklı makyaj sanatçısıyla görüşün. En az altı ay önceden mutlaka randevunuzu almış olun ve son olarak yine mutlaka düğün tarihinden en az iki ay önce de deneme makyajı yaptırın.

10 – Hazırlanmaya Cildinizle Başlayın

Cilt bakımınıza önem vermiyorsanız artık ilgilenmenin tam vakti! Sağlıklı bir cilde sahip olmak cilt dokunuzda büyük fark yaratır ve makyaj için en iyi zemini oluşturur. Son dakika cildinizde meydana gelebilecek olası bir tahrişi önlemek için dikkat etmeye aylar önceden başlamalısınız. Dişlerinizin düğün günü bembeyaz parlamasını istiyorsanız. Büyük güne kadar kahve, soda  ve kırmızı şarap gibi lekeye neden olabilecek koyu renkli içeceklerden sakının. Ayrıca arzuya göre beyazlatıcı kullanabilirsiniz…