Soru – Cevap

Sıkça Sorulan Sorular

 1. Siparişim kaç gün içinde elimde olur?

  – Sipariş sonrası hazırlanan baskı taslağı, mail yolu ile onayınıza sunulur, kontrol ve baskı onayınız ile baskıya alınır ve 3 iş günü içinde kargolanır. Varak altın yaldızlı ve/veya montaj işçiliği olan ürünlerin teslimi ile ilgili ayrıca bilgi isteyiniz.

 2. Nasıl sipariş verebilirim?

  – Ürün sayfalarından Sipariş Hesaplama>Sipariş Formu tıkladığınızda çıkan formu doldurun. Bilgileriniz ile baskı taslağı hazırlanıp 24 saat içinde onayınıza sunulacaktır.

 3. Hangi kargo şirketi ile çalışıyorsunuz?

  – Aras Kargo

 4. Davetiyelerin kağıt kalitesi nasıl? Ebatları nasıl?

  -Sitemizde beğeninize sunulan hiçbir davetiye modelinde ince yada sıradan kağıt metaryaller kullanılmaz, en ince modelinin bile belirli bir kalınlığı vardır. Modellerimiz çok değişik kağıt/karton metaryal kullanılarak imal edilmekte ve çok farklı ebatlarda üretilmektedir. Kesin cevap için model belirterek bizim ile iletişime geçiniz.

 5.  Siparişimin yazılarında hata olursa..?

  – Sipariş Formunuz ulaştığında, göndermiş olduğunuz bilgiler ile baskı taslağı hazırlanarak kontrol etmeniz için e-mail veya Whatsaap üzerinden onayınıza sunulacaktır. Gerekli kontrolleriniz ve onayınız ile baskıya gireceğinden onay sorumluluğu müşterilerimize aittir. Davetiyeland olarak onayladığınız hali ile baskıya almak ile yükümlüyüz ve onayladığınız taslağın dışında bir baskı olur ise gerekli telafi işlemi ücretsiz olarak yapılır.

 6. Yurtdışı davetiye siparişi alıyor musunuz?

  -Evet Dünyanın her yerine satışımız mevcut. Kargo maliyetiniz için davetiye modelinizi belirleyin ‘Sipariş Ver’e tıklayın sonrasında  ‘Sipariş Formu’ – ‘Ödeme Sayfası’ndan teslimat ülkesi, model ve adetini girerek hesaplatabilirsiniz.

 7. Baskı taslağı ne zaman onayıma sunulacak?

  -Sipariş formunu doldurduğunuzda 24 saat içerisinde onayınıza sunulur.

 8. Yabancı dilde davetiye yapıyor musunuz?

  -Evet. Latin Alfabesi kullanılan tüm dillerde baskı taslağınız kolaylık ile hazırlanıp onayınıza sunulabilir.
  örn.: Almanca davetiye, İngilizce davetiye, İspanyolca davetiye metinleri…
  Ancak Kiril, Arap Alfabesi… gibi farklı alfabeler ile olan taslakların hazırlanması için tarafınızdan kopyala-yapıştır yapmaya müsait şekilde yazı talep edilerek baskı taslağınız hazırlanıp onayınıza sunulur.
  örn: Arapça davetiye, Yunanca davetiye, Azerice Davetiye, Farsça davetiye…

 9. Baskı taslağı nedir?

  -Baskı taslağı aslında matbaa makinelerinde kullanılan kalıbın siyah beyaz dijital prova çalışmasıdır. Bu taslak ile kalıp imal edilerek makineye bağlanır ve baskı gerçekleşir.

 10. Baskı maliyeti nedir?

  – Ofset baskı makinesinin baskı yapabilmesi için bir kalıp kullanılması gerekir. Bu kalıp siparişe özel yapılarak, sipariş bilgileri olan yazılar karta baskı alınır. Baskı maliyeti esasen bu kalıbın maliyetidir ve bu kalıp ile baskı alınırken nokta bile değişemez. Eğer baskı bilgilerinde değişim olacak ise yani örn.: 200 adet düğün+kına bilgileri, 100 adet sadece düğün bilgisi içeren bir siparişte ikinci bir kalıp yapılması gerekir ve buda maliyete yansır. Baskı maliyetinizi her bir kalıp için ayrı ayrı ‘Sipariş ‘Hesaplama’ aracı ile hesaplatarak öğrenebilirsiniz.

 11. Davetiyemin sipariş verdiğim görseli ile farkı olur mu?

  -Hayır. Tüm ürünler görseli ile birebir aynıdır. Ancak unutulmamalıdır ki dijital ekranlardaki renkler ile doğal renkler arasında ton farklılıkları olması kaçınılmazdır.

 12. Bilgilerim çok fazla seçtiğim karta sığar mı?

  – Birçok müşterimiz için yazılacak bilgilerin çokluğu, bir çok model için sorun teşkil etmez. Ancak çok az sayıda model için gerekli okunabilir baskı alanının yetersiz olması durumunda, tarafınıza ikazda bulunulur ama bu gerçekten de çok nadir bir durumdur.

 13. İade edebilir miyim?

  -Hayır. Tüketici Kanununda’da belirtildiği gibi, kişiye özel üretilen ürünler iade edilemez. Adınıza hazırlanmış bir davetiyenin ikinci bir kullanım alanı olmadığından iade alınamaz. Ancak ürün ayıplı olur veya onayladığınız dışında bir baskı olur ise, ücretsiz olarak telafi edilir.

 14. Ofset baskı nedir? Varak altın yaldızlı baskı  nedir?

  -Son kullanıcı düşünülerek yapılacak teknik olmayan bir tanımla
  Ofset baskı tekniği ile kalıp vasıtası ile boya-mürekkep kartın üzerine basılır en çok kullanılan baskı yöntemidir. Baskı işlemi nispeten kısa sürer ve maliyet daha düşüktür.
  Varak baskıda ise mürekkep kullanılmaz; altın gümüş, siyah… baskı malzemesi klişe vasıtası ile karta bir nevi pres ile yapıştırılır, bu teknik ile gerçekleşen baskılar ışığı yansıtarak parlar ve altın veya gümüş kaplama görünümü verir. Baskı işlemi nispeten uzun sürer ve pahalı bir işlemdir.

 15. Ürünlerinizi nasıl görebilirim. Dilerseniz İstanbul Avcılar’da bulunan iş yerimizde ürünleri fiziksel olarak görebilir ve inceleyebilirsiniz. İletişim ve Adres için Lütfen Tıklayınız. İsterseniz web sitemiz üzerindeki Davetiye Modelleri, Düğün Davetiyeleri, Nişan Davetiyeleri ve Kına Davetiyeleri kataloglarından online olarak inceleyebilirsiniz.

Soru – Cevap” üzerine 11 yorum

 1. Merhaba. Davet sözlerini Azerbaycan türkcesinde yaza bilermisiniz ? Örnek–
  ” Sizlere ” kelmesinde e harfını “ə” (Azerbaycan alfabesi ) diye yaza bilermisiniz ?

 2. Merhabalar, ürünlerin ön kapağında https://www.davetiyeland.com hepsinde yazacak mı acaba. Mesela ben plak şeklindeki davetiyeden bastırmak istiyorum

  1. Merhaba,
   Ürünlerin bir çoğunda markalama kaldırılabilir. Bahsettiğiniz model için zarf kısmındaki kaldırılabilir ancak iç karttaki sabittir.

 3. Kargo ücreti alıcıya mı ait acaba?

  1. Sipariş hesapmala ile adet girerek net fiyatı hesaplatabilirsiniz. Ürün, adet ve tutara göre ücretsiz kargo ve baskı hizmeti olabiliyor.

 4. merhaba kapıda kredi kartı ile ödeme mümkün mü?

  1. Merhaba, hayır kredi kartı ödemesi almıyoruz.

 5. merhabalar.sitedeki davetiyeler dışında başka bir formatta istersek yapabilirmisniz? iyi akşamlar

  1. Merhaba,
   Evet mümkün
   Özel tasarım davetiye için +905321779800 Whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 6. iyi günler;

  Seçmiş olduğumuz ürünü işyerinize gelip görme imkanı veya alıcı ödemeli örneğini kargolama imkanımız var mı?

  iyi çalışmalar

  1. Merhaba,
   Evet iletişim bölümündeki adresimizden de ürünlerimizi görebilir ve sipariş verebilirsiniz.
   Çok sayıda modelimiz olduğundan sürekli bir numune saklama şansımız yok malesef o nedenle bir çok model için numune kargosu çıkamıyoruz. Ancak hali hazırda iş yerimizde numunelerimiz mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir